Začíname stolovať
Hoci si to veľa mám nechce pripustiť, deti nám rýchlo rastú a z tých malých bábätiek, ktoré boli kŕmené materským alebo umelým mliečkom vyrástli zrazu „malí jedáci“, ktorým už fľaša nestačí. Pri prechode z tekutej mliečnej stravy na tuhšiu sa každá mama musí obrniť obrovskou dávkou trpezlivosti. Zo začiatku preto, aby si dieťatko zvyklo na iný spôsob prijímania potravy a neskôr preto, aby drobec vydržal sedieť na jednom mieste a vy ste ho nemuseli s jedlom naháňať po celom byte. V každom prípade je skvelým pomocníkom detská jedálenská stolička, ktorá dobre poslúži tak pri najmenších, ako i pri väčších deťoch.
Viacero možností výberu
V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo variant detských stoličiek, či už sú to drevené alebo plastové stoličky. Primárnou úlohou každej jednej z nich je pomôcť pri kŕmení a neskôr pri samostatnom jedení dieťaťa. Viacero typov stoličiek je výškovo nastaviteľných, teda si môžete ľubovoľne zvoliť výšku sedadla, podľa toho ako potrebujete. Rovnako nastaviteľné bývajú i opierky chrbátika, teda môžete zvoliť polohu v miernom záklone pre menšie deti alebo polohu v úplnom sede pre deti, ktoré sa už pokúšajú alebo vedia jesť samé.
Rovnako ako aj pri ostatnom detskom sortimente je na prvom mieste bezpečnosť a pohodlie dieťaťa, platí to samozrejme aj pri detských jedálenských stoličkách. Tieto bývajú vybavené bezpečnostnými pásmi, alebo zábranami, ktoré nedovolia dieťatku zo stoličky vypadnúť. Pohodlie zaručujú mäkké výstelky sedadla, ktoré tiež bývajú súčasťou niektorých typov stoličiek.
Niektoré detské stoličky majú v sebe zabudované vlastné stolíky, takže nemusíte dieťatko so stoličkou prisúvať k stolu, ale sa môže pohodlne najesť hocikde budete potrebovať. Detskú stoličku nemusíte používať výlučne na kŕmenie. Deti sa v nej pohodlne zahrajú, môžu si kresliť či „pomáhať vám v nej pri varení“.
Správne stravovacie návyky
Možno si to veľa rodičov neuvedomuje, alebo nechce uvedomiť, ale väčšina stravovacích návykov je deťmi odpozorovaná práve od nich. Ak si teda neviete sadnúť k stolu a pokojne sa najesť, nemôžete chcieť, aby to robili i vaše deti. Bolo by teda fajn, sadnúť si aspoň raz za deň k spoločnému stolu a najesť sa ako rodina, pričom najmenšie deti môžu byť vďaka detskej jedálenskej stoličke toho tiež súčasťou.